Tants, Teater

25 TANTSU

See on Fine5 Tantsuteatri 25ndat sünnipäeva tähistav lavastus. Nende aastate jooksul on teatri eestvedajad Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik teinud koostööd paljude suurepäraste tantsijate ja huvitavate isiksustega. Nad on koos õppinud, olnud lahutamatud ja ka eraldi, rõõmu ja muret jaganud, pikalt ja lühemalt loomingulist teekonda jaganud ja esinenud 16.s maailma riigis.. Nad on olnud teineteisele toeks ja mõttekaaslaseks. Praegu on paljud Fine5-ga koostööd teinud tantsijad oluliseks osaks meie kultuuri rikkast mustrist – oma näo, mõtteviisi ja tegudega. Isegi siis, kui viibitakse erinevates maailma paikades ja elatakse teistes kultuuriruumides, saadakse nüüd reaalselt ja virtuaalselt taas kokku ühes mõtteruumis – lavastuses “25Tantsu”. Kohtuvad paljud inimesed, kelle teed on ristunud Fine5 Tantsuteatri 25 tegevusaasta jooksul. Nad kõik on kultuurivälja loonud – enne ja nüüd.

Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Fine5 Tantsuteater tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist “Nordstar” asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008 ja 2015).

Vaata lisa: https://www.fine5.ee/

 

——————————————–

Täispilet 17€
Õpilane, tudeng, pensionär 13€
Grupisoodustus 5+ inimest 10€/pilet
Toetajapilet 25€
Erivajadustega klient/saatja 10€

Sissepääs alates 18:50
Kestus 1h
Soovitatav vanus 12+
Pildistamine/filmimine pole lubatud

 

Galerii

Osalised

  • Lavastajad Renee Nõmmik, Tiina Ollesk
  • Valguskunstnik Ants Kurist
  • Kunstnik Liina Tepand
  • Helikujundus Theodor Lee Parker
  • Video Roman Pankratov
  • Toetaja Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet

Laval: Tiina Ollesk, Renee Nõmmik, Anu Ruusmaa, Oleg Ostanin, Dmitri Kruus, Rain Saukas, Krõõt Juurak, Taavet Jansen, Helen Reitsnik, Olga Privis, Endro Roosimäe, Argo Liik, Tiina Mölder, Silver Soorsk, Simo Kruusement, Gert Preegel, Laura Kvestein, Tatjana Romanova, Ants Kurist, Liina Tepand, Theodore Lee Parker.