Teater

Lizeth Wolk “Teraapia” (EST), FAUX “Faux Pas” – Balti professionaalse tsirkuse showcase EPICIRQ põhiprogramm

Korraldaja EPICIRQ

Lizeth Wolk “Teraapia” (EST) – tööprotsessi esitlus

Lugu kaotusest, meeleheitest, stressist ja tühjusest läbi kolme inimese silmade, kes kulgesid läbi elu keerdkäikude ilma abi küsimata, oodates, millal koorem kergemaks heljub.
Pimesi lootes, et suudame kanda raskust oma õlul, märkamata kuidas vargsi meie jalad all nõrkevad, uputame oma probleemid veidratesse kohtadesse, et vaid hetkeks põgeneda iseenda mõtete eest.
Ükskõik mida, et pääseda tühjusest. Väike drink või mitu, öö läbi tantsu vihtuda, serjaalidest end ogaraks vaadata või hoopis töösse uppuda- kõik, et enda eest ära joosta.

Idee ja teostus: Lizeth Wolk
Kestus: 20′
Sihtgrupp: 12+

Lizeth Wolk on sündinud ja kasvanud Eestis, Tallinnas. Pärast aastaid visuaalkunsti ning muusikaga tegelemist avastas Lizeth läbi noortetsirkuse (Folie Tsirkusestuudio) tsirkuse. 2012 alustas ta õpinguid SaSak Tsirkusekoolis Soomes, spetsialiseerudes õhurõnga erialale. Sidudes tsirkust oma varasemate kogemustega, on Lizeth huvitatud visuaalselt ja tehniliselt põnevate lahenduste loomisest oma lavastustes. Ta on ka Eesti esimese professionaalse tsirkuse trupi Big Wolf Company asutaja ja liige, läbi aastate on ta nii soolo-artistina kui mitmetes gruppides esinenud eri paikades üle maa, alustades Euroopast, lõpetades Kongo ning Dubaiga.

Video SIIN

FAUX “FAUX PAS//Piezīme nevieta (LV) – täispikk lavastus

“Faux Pas”-s põimib sümbioos kahe kunstivormi, kaasaegse tantsu ja tsirkuse vahel, delikaatseid metofoore loos kahest inimesest ja privaatsest, nähtamatust osast nende suhtes. Cyr rõngas saab platvormiks loo jutustamisele ja kujutelmadele.

Kvartett artiste kohtus, et luua Faux Pas. Nende huvi oli luua teos, mis seoks nende teadmisi kaasaegsest tantsust, state-of-the-art muusikast ja tsirkusevahendist cyr rõngas, et artikuleerida oma sensuaalseid kogemusi, mida nad läbi suhete on omandanud. Faux Pas on lühikese aja jooksul leidnud tunnustust Lätis, olles kutsustud esinema mitmetel peamistel kaasaege tantsu ja tsirkuse festivalidel kodumaal. Lisaks sellele on lavastust esitletud esitlusfestivalidel Ungaris, Jaapanis ja Rootsis.

Laval: Aleksejs Smolovs, Laura Gorodko
Koreograagia: FAUX
Helidikujundus: Edgars Spudiņš
Kestus: 20′
Sihtgrupp: 10+

Video SIIN

Etendustele järgneb arutelu artistidega, kogu kestus orienteeruvalt 1h30′.

Etendused on osa Balti professionaalse tsirkuse showcase’i EPICIRQ põhiprogrammist. EPICIRQ on platvorm tutvustamaks Balti regiooni kaasaegset tsirkust nii kohalikule kui ka välispublikule. Programmi moodustavad täispikad- ja tööprotsessi lavastused, töötoad, arutelud, lisaprogramm ning järelpidu, mil tuleb esitamisele ka lühiprogramm. Rohkem infot: www.epicirq.com

PILETIMÜÜK SIIN

Galerii

Ajakava