Teater

Balti professionaalse tsirkuse showcase’i EPICIRQ põhiprogramm:
 Soloneviena “Harry kolmas” (LT), Big Wolf Company “Igavikuline õhtusöök” (EST)

Korraldaja EPICIRQ

Soloneviena “Harry kolmas” (LT) – tööprotsessi esitlus

Harry on sõber. Väga hea sõber. Meil kõigil on üks, aga võib-olla kutsume me teda teise nimega. Ta võib sind kuulata, sinuga nõustuda, sinuga olla. Ja ta võib ka murduda. Samamoodi nagu me ise võime murduda.

Lugu üksindusest, haprusest ja riskist. Üksindusest, kui sa lood oma maailma om meeles ja fantaasias. Kui sa hakkad uskuma asju, millest vaid sina teadlik oled. Et muuta end vähem üksikuks.
Haprus, mis meis kõigis on, kuid kes julgeb seda näidata? Jõud hapruses.
Ja risk, loo läbiv element. Kui tihti võtame me riske? Kas me mõistame, kui tähtis miski on, alles siis, kui me selle kaotame?

Tsirkusevahend cyr rõngas kohtub…munadega
Mängida cyr rõnga ja munadega samal pinnal. Kui kaugele see mäng võib minna?

Idee ja teostus: Monika Neverauskaite
Kestus: 15′
Sihtgrupp: 5+

Monika on pärit Leedust. Ta sündis aastal 1990, 11 päeva pärast iseseisvuse taastumist ja iseseisvus on tema elus tähtis sõna. Otsides kunste, mis teda enim huvitaks, läbis ta mitmeid erinevaid riike, igast ühest neist sai kodu terveks eluajaks. Kogedes kogemusi kogemuste järel, kus üks paik juhatas järgmise juurde. Monika armus rahvatantsu Norras. Ronis puulatvades ning ronis majade otsa Taanis. Õppis maad oma oma kätel hoidma ning ringides tiirlema Hollandis. Läks otsima maja ent leidis karavani Prantsusmaal. Et olla täpsem, lõpetas ta folkehøgskule Norras, Performers House’i Silkeborgis, Taanis, Codarts Circus Arts kooli Rotterdamis, Hollandis ning Le Lido tsirkusekooli Toulouse’s Prantsusmaal. Tema peamine tsirkusevahend on cyr rõngas. Ta otsib end eri riikides, eri kunstivormides. Jagades ja luues atmosfääri koos publikuga. “Siin ja praegu” inimene, kus praegune moment on ainus, mis eksisteerib. Kujundid, tunded ja detailid on osa tema loomingust, kus struktureeritud koreograafia ja improvisatsioon kohtuvad. Hetkel tegutseb ta prantsuse tsirkusetrupiga Collectif AOC.

Big Wolf Company “Igavikuline õhtusöök” (EST) – täispikk lavastus

“Igavikuline õhtusöök” on lugu kahest vanadaamist, kunagistest staar-artistidest, kes viimased 10 aastat on kohtunud kahekesi neile väga oluliseks saanud pidusöögil. Õhtusöök kahele võimaldab põgenededa mälestustesse ja meenutada noorusaegu, mil oldi veel kaunid ning ihaldusväärsed. Kõik tundub kui päris: endiselt armastatud ja imetletud…

Leides lohutust muusikast ja keelekastest, usuvad vanadaamid hetkeks, et miski pole muutunud. Kuid siiski – halastamatu aeg on teinud oma töö. Jäänud vaid mälestused ja nemad ise – kaks vanainimest, teineteisele toeks.

Idee ja teostus: Lizeth Wolk, Grete Gross
Repetiitor-lavastuskonsultandid: Kaspar Jancis, Kaja Lindal
Kestus: 1h5′ vaheajaga
Sihtgrupp: 5+

Big Wolf Company on Eesti esimene professonaalne kaasaegse tsirkuse trupp, loodud Grete Grossi ja Lizeth Wolki poolt 2016 aastal, mil sai algust tehtud lavastusega “Igavikuline õhtusöök”. Mõlemad neiud lõpetasid 2015. aastal SaSak Tsirkusekooli Soomes ja resideeruvad hetkel Eestis. Ühendades oma jõude loob Big Wolf Company lavastusi igale maitsele: retrohõngulisest tsirkusekomöödiast ahhetama panevate sooloprojektideni. Trupi eesmärgiks on esmalt panna kogu Eesti tsirkusesse armuma ning seejärel panna kogu maailm Eestisse armuma.

Etendustele järgneb arutelu artistidega, kogukestus orienteeruvalt 2h5′

Etendused on osa Balti professionaalse tsirkuse showcase’i EPICIRQ põhiprogrammist. EPICIRQ on platvorm tutvustamaks Balti regiooni kaasaegset tsirkust nii kohalikule kui ka välispublikule. Programmi moodustavad täispikad- ja tööprotsessi lavastused, töötoad, arutelud, lisaprogramm ning järelpidu, mil tuleb esitamisele ka lühiprogramm. Rohkem infot: www.epicirq.com

PILETIMÜÜK SIIN

Galerii

Ajakava

  • P 06.oktoober 2019 Kell:15:30