Teater

Marija Barnauskaite “Sohva projekt” (LT) – Balti professionaalse tsirkuse showcase’i EPICIRQ põhiprogramm

Korraldaja EPICIRQ

Marija Barnauskaite “Sohva projekt” (LT) – täispikk lavastus

Artisti sõnul ei ole selle projekti publikuks inimesed – ta esineb hoopis sohvadele. Alati valmis endale väljakutseid seadma, inspireerus Marija artistidest, kes esinevad lemmikloomadele või taimedele, kuid otsustas veel sammu edasi teha ning avastada publikut, kel teadvus täielikult puudub – mööblit. Tegemist on jätkuva loomingulise protsessiga, luubi all inimese ja sohvade vahelised suhted.

Kuidas on inimesed sohvadega seotud? Millised on erinevused sohvade ja inimeste vahel? Kui palju teadvust on vaja, et olla publiku liige või esineja?

Projekti üks eesmärke on mööda ilma ringi reisides pakkuda maailma sohvadele võimalust kohtuda artistiga ning levitada sõna ebatavalistest kaasaegse tsirkuse lavastustest.

Jätkuv loominguline protsess
Idee ja teostus: Marija Baranauskaite
Peamised partnerid:
Sinine sohva (FR)
Roheline sohva (BE),
Pruun sohva, kollakas sohva, roosa sohva, punane sohva (LT)
Kestus: 1h
Sihtgrupp: 14+

Pärast Leedu Muusika ja Teatri Akadeemia lõpetamist õppis Marija klounaadi klounikoolis École Philippe Gaulier Prantsusmaal. Ta on Leedu Uue Tsirkuse Assotsiatsiooni kaas-asutaja ja lisaks oma esinemisprojektidele on ta Red Noses Clown Doctors Leedu tiimi kunstiline juht ning õppejõud Leedu Muusika ja Teatri Akadeemias.

Etendusele järgneb arutelu artistiga.

Video SIIN

Etendus on osa Balti professionaalse tsirkuse showcase’i EPICIRQ põhiprogrammist. EPICIRQ on platvorm tutvustamaks Balti regiooni kaasaegset tsirkust nii kohalikule kui ka välispublikule. Programmi moodustavad täispikad- ja tööprotsessi lavastused, töötoad, arutelud, lisaprogramm ning järelpidu, mil tuleb esitamisele ka lühiprogramm. Rohkem infot: www.epicirq.com

PILETIMÜÜK SIIN

Galerii

Ajakava