Tants

“DI”

Korraldaja Tallinna Tantsuteater MTÜ

DI kui divine ehk jumalik/ebamaine. Midagi vähemat ei saagi oodata, kui lavale astuvad Eesti kaasaegse tantsu noored karismaatilised tegijad RAHO AADLA ja JOONAS TAGEL.

Jumalikkus on olemas igaühes, kuid kaotades iseennast, pillatakse käest ka meie endi loodud täiuslikkus. Raho ja Joonas kohtuvad laval, et läbi kahe isiku moodustada üks taevane tervik. See sünnib  läbi liikumise, põimides neisse tundelisuse ja igavikulise harmoonia.

 

Lavastaja Raho Aadla on noor koreograaf ja tantsija. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja asub sellest sügisest õppima EMTA Kõrgemasse Lavakunstikooli füüsilise teatri magistrantuuri. Tegutseb kaasaegse tantsu õpetajana ja tantsijana. Töös tantsijana Tallinna Tantsuteatris ja lavastajana Kanuti Gildi SAALis sai ta 2016. aastal Eesti Teatriliidu poolt Kristallkingakese rändauhinna (antakse noorele etendajale esimeste märkimisväärsete tööde eest).

Raho Aadla ja Joonas Tagel õppisid koos ja liikusid tantsutehniliselt ja koreograafiliselt samu radu. Peale õpingute lõppu pole nad koos loonud, nüüd on aeg selleks küps. Koreograafiline keel ja liikumistehnika on mõlemal läinud isikupärasemaks ning seda enam ootavad nii nemad kui ka publik nende lavastust. Lavastus on tantsutehniline, mis näitab noormeeste võimekust, kuid annab seal juures ka intellektuaalset, visuaalset, esteetilist naudingut. Lavastajate-tantsijate juures töötab  dramaturg Mari-Liis Eskusson, lavastusele loob originaalmuusika Rolf Roosalu, valguskujundusega toetab lavastust Karolin Tamm.

kestus: 50 minutit

Esietendus: 5.oktoober 19:00 TÜ Viljandi kultuuriakadeemia must saal

Etendused:

12.veebruaril 17:00 Pärnu Endla Küünis

14.veebruaril 19:00 Vabal Laval (Tallinn)

P.S: kohtade arv on piiratud

Info:

www.tantsuteater.ee

heili@tantsuteater.ee

Galerii

Osalised

  • Autor, lavastaja Raho Aadla
  • Koreograafid, tantsijad Raho Aadla ja Joonas Tagel
  • Helilooja Rolf Roosalu
  • Valguskujundaja Karolin Tamm
  • Dramaturg Mari-Liis Eskusson
  • Produtsent Heili Lindepuu

Raho Aadla ja Joonas Tagel