Kontsert

FORQ (USA) / Jazzkaar 2020

Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Jazzkaar 2020
Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!
FORQ (USA)
Reede, 24. aprill 2020 kell 22.00 Vaba Lava
FORQ on dünaamilise soundiga ägedatest improvisaatoritest koosnev klubivööndi ääremail tegutsev instrumentaalansambel ning just nende ebaharilikult meeldejäävad, žanriliselt mitmekülgsed lood jätavad kuulajatele kõige sügavama mulje. Bändi asutasid klahvpillimängija Henry Hey (David Bowie, Empire of the Sun, Jeff “Tain” Watts) ja bassist Michael League (Snarky Puppy looja ning juht), ent nüüd musitseerivad koos Henry Heyga FORQis kitarrist Chris McQueen (Snarky Puppy, Bokanté), trummar Jason “JT” Thomas (Roy Hargrove’i RH Factor, Marcus Miller, Snarky Puppy, Mark Lettieri Trio) ja bassimees Kevin Scott (Wayne Krantz, Jimmy Herring, kolonel Bruce Hampton). Arvestades FORQi muljetavaldavat rivistut, võib neid hõlpsalt nimetada supergrupiks.
Nad on tuuritanud USA-s ja Euroopas ning esinenud paljudel olulistel rahvusvahelistel jazzfestivalidel, sealhulgas GroundUP festivalil Miami Beachil, North Sea Jazzil jpt. Bändi omanimelise debüütalbumi kõlapilt meenutab kohati Headhuntersit ning Weather Reporti ja sisaldab nii tagasihoidlikke, unenäolisi hetki kui ka raevukamaid ja keerulisi beat‘e. Ansambli FORQ kitarrist Chris McQueen on ühtlasi menubändi Snarky Puppy liige ning on võitnud ansambliga 3 mainekat Grammy auhinda.

FORQ on teadliku kuulaja ning klubivööndi austaja parim valik Jazzkaar 2020 festivalil!

Koosseis:
Chris McQueen — kitarr
Henry Hey — klahvpillid
Kevin Scott — basskitarr
Jason ‘JT’ Thomas — trummid

Koduleht: https://www.forqmusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/forqband/

 

Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Galerii

Ajakava

  • R 24.aprill 2020 Kell:22:00

Osta Piletilevist