Teater

GEN Z – otsides ilu

Korraldaja Vaba Lava SA

Lavastaja: Salvatore Calcagno (Itaalia/Belgia) 

Vabal Laval etenduv Salvatore Calcagno ja tema meeskonna (Emilie Flamant ja Antoine Neufmars) lavastus on osa suuremast projektist „GEN Z – otsides ilu“, mis viiakse läbi erinevates Euroopa linnades (Mons, Brüssel, La Louvière, Belgrad, Tallinn, Luxemburg, Pariis, Madriid ja Barcelona). Hetkel kirjutatakse palju Y generatsioonist, kuid selle projekti eesmärgiks on uurida, millised hoiakud ja väärtushinnagud on uuel eurooplaste põlvkonnal, kes on sündinud peale 1995. aastat. Kõigis eelpool nimetatud linnades viiakse kohalike noortega läbi töötoad; salvestuste ja intervjuude põhjal koorub loodetavasti aus üldistus, kus püütakse hoiduda stereotüüpidest ja eelarvamustest.

Lavastusele eelnes 2017. aasta augustis kohalike teismelistega läbiviidav töötuba, mille tulemusi saab näha 2018. aastal sügisel. Kogu tööprotsess teismelistega erinevates Euroopa linnades, mis kulmineerus lavastusega Brüsselis.

Lavastuses löövad lisaks noortele kaasa ka professionaalsed näitlejad. Salvatore Calcagnot ja tema loomingulist meeskonda huvitab eelkõige, kui privaatsed on tegelikult isiklikud andmed big data ajastul. Milline on see hüpervõrgustunud noorte olemus, kui nad nõustuvad end laval avama ja kas see, mida me kuuleme, võib meid üllatada? Mida sisaldab 21. sajandi teise kümnendi Pandora laegas kui me üritame selle kaant kergitada? Lavastusega kaasnevad ka erinevad konteksti laiendavad üritused nagu näiteks vestlused, diskussioonid ning fotonäitus.

Salvatore Calcagno on noor ja lootustandev belgia teatrilavastaja, kes on lõpetanud Belgia Riikiku Etenduskunstide Kõrgkooli (INSAS) olles Armel Rousseli õpilane. Tema esimene lavastus La Vecchia Vacca etendus alles 2013. aastal, kuid juba praegu võib Calcagno puhul rääkida isikupärasest lavastajakäekirjast. 2017/2018 oli Calcagno residentuuris Brüsseli teatris Théâtre Les Tanneurs.

 

Lavastaja: Salvatore Calcagno (Itaalia/Belgia)

Valgus- ja lavakujundus: Simon Siegmann

Video: Zeno Graton

Helikujundus: Laurent Gueuing

Tehniline direktor: Philippe Baste

Produtsent: Garçon Garçon

Kaasproduktsioon: Théâtre Les Tanneurs, Mars (Performing Arts Centre in Mons), CCRC (Louvièr`i Regional Cultural Centre ), le Kinneksbond-Centre Culturel Mamer, Theatre des Doms, Cinéma Galeries ja Vaba Lava

Esietendub 19. septembril kl 19.00 Vabas Lavas.

Peale 20. septembri etendust toimub vestlus lavastuse kunstilise tiimiga.

 

MEEDIAKAJASTUSI

6.09.2017 ERRi Kultuuriportaal: Vabale Lavale jõuab Z generatsiooni koondportree