Teater

HAMLET

Korraldaja AMFITEATER OÜ

See mis laval sündis, mulle pööraselt meeldis. Mille tegijad vaatajateni tõid, mõjus – lihast läbi ja luudeni välja. See oli rikas, suure algustähega Teater.
– Margus Mikomägi, Maaleht

Nero Urke esitus oli esileküündiv. Ta toob lavale karakteerse välimuse ja väljendusrikka häälematerjali. Puhuti omandasid ta ilme ning intonatsioon hämmastava sarnasuse Innokenti Smoktunovskiga. Need olid tema osatäitmise sügavaimad momendid.
– Linnar Priimägi, Sirp

Sõitsin «Hamleti» esietendusele tugeva eelarvamusega… aga see, mis kahe tunni jooksul publikusse paiskus, tekitas hea üllatuse ja soovi jagada imetlust paljudega.
– Raimu Hanson, Tartu Postimees

W. Shakespeare
HAMLET

Lavastaja: Jaan Tooming
Peaosas: Nero Urke
Teistes osades: Anne-Mai Tevahi, Rein Annuk, Aire Pajur, Margus Mankin, Mikk Sügis, Sander Sellin, Kaido Kivi

Maailma allakäik algas juba ammu enne “Hamleti” kirjutamist ja selles mõttes on Shakespeare absoluutselt kaasaegne näitekirjanik ja “Hamlet” kaasaegne näidend. See näidend kõneleb tülidesse ja silmakirjalikkusesse mässitud maailmast ning selle peategelane loodab, et tal on valik, kuid tegelikult… on see FAATUM. See on LAVIIN mis oma teel hävitab kõik.

Ka tänast maailma, mis on miljon korda kuritegelikum kui Hamlet’i aeg üldse oli, võib päästa ainult Armastus. See on elu ja surma küsimus.

kirjutatud:
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/teater/nagu-elaksime-igavesti/
http://www.temuki.ee/archives/1759
http://maaleht.delfi.ee/news/lehelood/koik/katkumaailmas-pole-enam-valjapaasu?id=79931724
https://tartu.postimees.ee/4287443/teatrihullud-toid-elvas-lavale-loo-hamletist-hullunud-maailmas
https://kultuur.err.ee/647002/arvustus-grotesk-tuleb-voib-olla-sonast-grott

Galerii