Kontsert

Jazzkaar 2020 lõpetamine: “Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & koor / Jazzkaar 2020

Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Jazzkaar 2020 lõpetamine:
“Antarktika 200”
RAUN JUURIKAS, ARVE HENRIKSEN (Norra), BRIAN QUINN (Šveits) ja VERONIKA PORTSMUTHI KOORIAKADEEMIA KAMMERKOOR
Pühapäev, 26. aprill 2020 kell 20.00 Vaba Lava
Jazzkaar peab oluliseks rõõmustada kuulajaid igal aastal eriprojektidega, nii ka tänavu. Festivali lõpetab Eesti mitmekülgse jazzmuusiku ja helilooja Raun Juurika teos „Antarktika 200“, mis on pühendatud Antarktika avastamisele ja selle mandri erilisele loodusele. Teose loomisel ja esitamisel osalevad ka norra jazzi tipptegijate hulka kuuluv trompetist-vokalist ja helilooja Arve Henriksen, šveitsi löökpillimängija Brian Quinn ning koor Veronika Portsmuthi juhatusel.
28. jaanuaril 2020 möödub 200 aastat päevast, mil  Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen silmas esimest korda Antarktikat. Selle tähistamiseks sõitis mootorpurjelaev “Admiral Bellingshausen” eesti teadlastega Antarktikasse, juhtimaks tähelepanu keskkonna muutumisele  polaaraladel. Valgelt mandrilt koguti hulk põnevat audiovisuaalset materjali, mida teoses kasutatakse. Raun Juurikas komponeerib elektroonika, jazzi ja klassikalise muusika piirimail kulgeva teose, mis ei keskendu helilooja sõnul mitte teadusele ega poliitikale, vaid ilule: „Ilu sünnib armastusest olemasoleva vastu, olgu see siis igavikuline konstant või huvitav evolutsioon ja just see oma eeterlikkuses saab inspireerida ka muusikat.“
Raun Juurikas on õppinud klassikalist ja jazzklaverit ning lõpetanud EMTA-s kompositsiooni eriala. Teda tuntakse põnevate elektrooniliste kõlamaailmade loojana, arranžeerija, helilooja ja laia profiiliga muusikuna. Duos BRAUN teeb ta juba aastaid koostööd rahvusvaheliselt hinnatud šveitsi löökpillimängija Brian Quinniga, kes lisaks tuuritamisele jazzi suurkujudega ja tegutsemisele koos vendadega trios Q3 on musitseerinud ka mitmete teiste eesti artistidega. Eesti muusikasõpru on korduvalt rõõmustanud ka maailma üks isikupärasemaid trompetiste, norralane Arve Henriksen. Ajalehe The Guardian sõnul on Henriksen hiilgav ja mitmekesine improviseerija, kes viib kuulaja aladele, kus puuduvad piirid, riigid ja žanrid. Esmakordselt esines ta Jazzkaarel aastal 2004 ansambliga Supersilet, 2011. aastal esitles ta Tallinnas kultuuripealinna programmi raames spetsiaalselt selleks kontserdiks valmistatud klaaspillidele kirjutatud loomingut, 2016. aastal astus ta siin üles vokaalansambliga Trio Medivial ning 2018. aastal esines Jõulujazzil Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Robert Jürjendaliga.
Koostöös Eesti Meremuuseumi ja Thetis Ekspeditsioonidega
Koosseis:
Raun Juurikas – helilooja, klahvpillid, elektroonika
Arve Henriksen – trompet
Brian Quinn – löökpillid
Timo Palo – helide salvestaja
Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kammerkoor
Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Galerii

Ajakava

  • P 26.aprill 2020 Kell:20:00

Osta Piletilevist