Teater

“Kõik normaalsed inimesed, KNI”

Noortelavastus “Kõik normaalsed inimesed, KNI”

Realistlikult emotsionaalse ja pingelise lavastuse tegevus hargneb täna. Isaga elav peategelane Stella satub intriigi kahe koolikaaslasest venna vahele. Käivitub ettearvamatu ja kohati ohtlik sündmustik, mis loob läbi huumori ja põneviku uue kvaliteedi nii noorte tärkavasse maailmavaatesse kui nende suhetesse oma vanematega. Tunded, mootorrattad, portaalide trikid, sõbrannad ja armumine. Kohati hell ja kohati kompromissitult otsene suhtlus tuleb meile kõigile ette – ja mitte alati ei põhjusta seda murdeiga!

 

Näidendi autoriteks on tuntud noortekirjanik ja seriaaliautor Aidi Vallik ning näidendivõistluse 2011 võitja Piret Jaaks. Põnev autorite kombinatsioon toob vaatajani haarava ja kriipiva sündmustiku ühe tavalise koolitüdruku elust täna Tallinnas. Neile sekundeerivad endisest punkarist lavastaja Tamur Tohver, kes sai varases nooruses tuntuks omaaegses noortelavastuses “Uus poiss”. Ja samuti omaaegsest punkansamblist “Vennaskond” välja kasvanud helilooja Mait’re, kes kirjutas igati haaravad helimaastikud. Nende nägemusest ei puudu ka tänane protest kivinenud ülalt-alla vanemlikku suhtumise vastu. Kunstnikuna lööb kaasa Kalju Kivi. Lavastusmeeskond loob askeetliku, kuid efektse mängukeskkonna.
Eriline tänu kaasa mõtlemast: Sven Kivisildnik ja Greta Varts
Noortelavastus “Kõik Normaalsed Inimesed, KNI” esietendub 14. novembril Vaba Lava teatrikeskuses.
Etendused: 15. novembril, 19. ja 20. veebruaril ja 5. ning 6. märtsil
Vaata lisaks: www.polygon.ee/kni

Galerii

Osalised

  • Lavastaja Tamur Johannes Tohver
  • Lava ja kostüüm Kalju Kivi
  • Koreograaf Siim Tõniste
  • Muusikaline kujundus ja elav esitus Mait're
  • Valgus Tamur Johannes Tohver, Mait're
  • Produtsent Kristel Treier
  • Teavitus ja levi Georgi Viies

LAVAL:
Karin Rask, Päär Pärenson ja Polygoni stuudiolased Claudia Robin Andros, Joosep Spirka, Madis Joosep Toomel, Eliise Künnis, Rines Künnapas, Greta Ruga, Robert Kuusk, Mardi Truus, Karl Tetsmann, Grete Saar, Lili Liinev, Kärttu Kivinukk, Maria Valk jt.