Kontsert Kuraatoriprogrammi lavastus

Kontserdisari Curioosum. Anna Kaneelina. Teaduse ja kunsti psühhedeelia

Korraldaja SA Eesti Kontsert

K 27. november kell 19 Vaba Lava, Telliskivi loomelinnak

Kontserdisari „Curioosum“

Teaduse ja kunsti psühhedeelia

Anna Kaneelina

 

Anna Kaneelina (vokaal)

Erki Pärnoja (kitarr)

Joel-Rasmus Remmel (klahvpillid)

Peedu Kass (kontrabass)

Ahto Abner (trummid)

Keelpillikvartett, puhkpillid

Fotod: Heiti Paves (teadusfotograaf, geenitehnoloog, TalTech)

Video: Aljona Movko

Muusikaseaded: Raun Juurikas

 

Laulja ja laulukirjutaja Anna Kaneelina on kui urbanistlik maag, kes ei karda jagada oma sisemaailma – võluvat oma haavatavuses ja ebamaises metsikuses. Tema häält on kirjeldatud kui hüüdja häält kõrbes, milles peitub habras jõud. Anna Kaneelina muusikas segunevad nõiduslikkus ja sügavus – see on eeterlik pop toksiliste efektidega.

 

2019. aasta alul ilmunud ning kriitikute ja kuulajate tunnustust pälvinud debüütalbumi lood tulevad sel õhtul esitusele tavapärasest erinevalt: muusika kõlab uutes, vaid selleks puhuks loodud seadetes ning lisaks bändile on laval ka kuueliikmeline kammeransambel. Laulja sõnul annab see kuulajaile võimaluse kogeda muusikat läbi uue prisma, sest tavapärase viieliikmelise bändi asemel on laval seekord 11 muusikut, kes oma energia ja panusega muusikale jõudu ning kõlakihte lisavad.

 

Anna Kaneelina muusika on väga orgaaniline ning kannab endas erinevaid tundevärve. Sama tundeskaalat edastab ka kontserdi visuaalne pool. Auhinnatud teadusfotograaf ja neurobioloog Heiti Pavese mikroorganismidest tehtud mikrofotodest seab liikuva videokujunduse tunnustatud kunstnik Aljona Movko. Sellisel viisil sulanduvad teadus, orgaaniline muusika ning videopildiline psühhedeelia üheks suureks ühiselt hingavaks organismiks. Muusikaseaded keelpillikvartetile ning puhkpillidele on teinud isikupärase ning erilise helikeelega helilooja Raun Juurikas.

 

Toetab Telliskivi Loomelinnnak

Galerii