Teater eesti

“Kuidas öelda jah?”

“Kuidas öelda jah?”

Seksuaalhariduslik lavastus noortele ja kõigile teistele

“Kuidas öelda jah?” on seksuaalhariduslik lavastus 15–20-aastastele noortele, milles uuritakse, kuidas noored seksi väärtustavad ja kuidas seksuaalsuse teemaga suhestuvad. Millal on kogemus hea, millal halb? Mis on rõve ja mis on romantiline? Kuidas öelda ei ja kuidas öelda jah?

Lavastuse läbiv joon on humoorikas ja mänguline lähenemine seksuaalsust puudutavatele küsimustele ning nende käsitlemine avatult ja häbita. Haridussüsteemi pakutava kaudu saavad noored teadmisi sellest, kuidas vältida haigusi, kuidas mitte jääda rasedaks ja mis on seksuaalvägivald. Tartu Ülikooli tehtud seksuaalvägivalla uuringu järgi hakkab inimene tihti alles küpsemas eas aru saama, miks noorena tehtud valikud ja saadud kogemused halvad olid. Eesmärk on ergutada noortevahelisi arutelusid vastastikku lugupidava seksuaalkogemuse teemal.

45 minutit kestev etendus on korraga meelelahutuslik ja pedagoogiline, selle käigus antakse edasi positiivset hoiakut seksuaalsuse ja keha kohta, rõhutatakse turvalise seksi olulisust, räägitakse vastastikusest nõusolekust ja sellest, kui erinevad noored võivad olla. Lavastus on dokumentaalne: see on kokku pandud noorte intervjuude põhjal, samuti on laval noored.

Esietendus 24.01.19., järgnevad etendused 7.02. ja 8.02.19 Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuse väikeses saalis.

Pilet 14 eurot.

Lavastaja: Tiina Sööt

Dramaturg: Aet Kuusik

Laval: Susan Kolde, Vivian Melder, Kristjan Tenso

Konsultatsioon: Roland Laos, Agnes Alvela, Siim Tõniste

Helikujundaja: Eerik Kändler

Lava- ja valguskujundaja: Maria Aua

Projektijuht: Nele Laos.

Meigikunstnik: Andrus Tamme

Lavastuse kaasprodutsent on MTÜ Vaba Vorm.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna 32. Keskkool.

Täname: Projektiruum Kraam, Eesti Seksuaaltervise Liit, Vaba Lava teatrikeskus, Eliise Künnis, Johannes Viik

Galerii