Teater eesti

“Kuidas öelda jah?”

“Kuidas öelda jah?”

Seksuaalhariduslik lavastus noortele ja kõigile teistele

“Kuidas öelda jah?” on seksuaalhariduslik lavastus 15–20-aastastele noortele, milles uuritakse, kuidas noored seksi väärtustavad ja kuidas seksuaalsuse teemaga suhestuvad. Millal on kogemus hea, millal halb? Mis on rõve ja mis on romantiline? Kuidas öelda ei ja kuidas öelda jah?

Lavastuse läbiv joon on humoorikas ja mänguline lähenemine seksuaalsust puudutavatele küsimustele ning nende käsitlemine avatult ja häbita. Haridussüsteemi pakutava kaudu saavad noored teadmisi sellest, kuidas vältida haigusi, kuidas mitte jääda rasedaks ja mis on seksuaalvägivald. Tartu Ülikooli tehtud seksuaalvägivalla uuringu järgi hakkab inimene tihti alles küpsemas eas aru saama, miks noorena tehtud valikud ja saadud kogemused halvad olid. Eesmärk on ergutada noortevahelisi arutelusid vastastikku lugupidava seksuaalkogemuse teemal.

45 minutit kestev etendus on korraga meelelahutuslik ja pedagoogiline, selle käigus antakse edasi positiivset hoiakut seksuaalsuse ja keha kohta, rõhutatakse turvalise seksi olulisust, räägitakse vastastikusest nõusolekust ja sellest, kui erinevad noored võivad olla. Lavastus on dokumentaalne: see on kokku pandud noorte intervjuude põhjal, samuti on laval noored.

Esietendus 24.01.19., järgnevad etendused 7.02. ja 8.02.19 Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuse väikeses saalis.

Pilet 14 eurot.

Lavastuse loominguline tiim: lavastaja Tiina Sööt, dramaturg Aet Kuusik, lavastusalane konsultatsioon Roland Laos, helikujundaja Eerik Kändler, lava- ja valguskujundaja Maria Aua. Laval  Susan Kolde, Vivian Melder, Kristjan Tenso. Projektijuht Nele Laos. Lavastuse kaasprodutsent on MTÜ Vaba Vorm.

Koduleht: kuidasoeldajah.ee

Instagram. Kuidasoeldajah

Kontakt: kuidasoeldajah@gmail.com

Etendus kestab 45 minutit, ilma vaheajata.

Toetajad: Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna 32. Keskkool

Galerii

Ajakava

  • N 24.jaanuar 2019 Kell:19:00

    Esietendus.
  • N 07.veebruar 2019 Kell:19:00

  • R 08.veebruar 2019 Kell:19:00

Osta Piletilevist