Kontsert

Laura Põldvere ja Ivi Rausi helirännakud

Korraldaja SA Eesti Kontsert

K 10. aprill kell 19 Vaba Lava
L 13. aprill kell 19 Pärnu kontserdimaja
Kontserdisari „Mängud alateadvusega“
Laura Põldvere ja Ivi Rausi helirännakud
Laura Põldvere (vokaal, elektroonika)
Ivi Rausi (vokaal, elektroonika)

Mängulise vokaalduo liikmed Laura Põldvere – Ivi Rausi on Eesti ühed põnevamad vabaimprovisaatorid. Mõlema vokalisti taust on eripalgeline, ning muusikute väljund hetkes sündivates improvisatsioonides loob kordumatu mängulise ilu. See on kui elu, mis kunagi ei kordu. Üheskoos helimaastikel hulkudes luuakse pilte nii naturaalse hääle kui ka elektrooniliste „vidinatega“. Kõik ikka selleks, et lisada vürtsi ja värvi.

Vokaalne džässimprovisatsioon, mis kannab kuulajat kummalistel ja kaunitel radadel, vaiksest meditatsioonist sütitava naeru ja tugevate avatud tunneteni. See on ka kuulajale rännak oma sisemistel maastikel.

Muusika, teaduse ja psühholoogia puutepunkt – õhtu, mis avab loovuse, avardab arusaamist ajust ning psüühikast. Esitatava eriline vastuvõtt, süvenemisaste keskkonnas, kus ümbritsev on viidud miinimumini, istudes ümber interpreedi mugavatel kotttoolidel. Pärast kontserti toimub vestlus publiku, muusikaterapeudi ja esinejaga ootustest ja kogetust.

Lõõgastavat äraolemist aitavad luua asutused, kes hoolivad vaimsest tervisest: Gustav Adolfi Gümnaasium, Meremuuseum, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Ülikool, Eventech, Transferwise, Puskupusku, Funrent OÜ.

Galerii