Kontsert

#NOORJAZZ (Eesti-Taani-Portugal) / Jazzkaar 2018

Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Jazzkaar 2018
Kids Can esitleb:
#NOORJAZZ
(Eesti-Taani-Portugal)
Laupäev, 28. aprill 2018 kell 13.00 Vaba Lava

2017. aasta sügisest algas kolmeaastane rahvusvaheline projekt “Kids Can”, mis toob kokku kolm organisatsiooni – festivali Jazzkaar Eestist, JazzDanmarki Taanist ja Hot Club jazziklubi Portugalist. Projekti jooksul reisivad nende riikide noored muusikatalendid ja meediahuvilised partnerriikides õppides mentorite käe all üksteiselt ning olles samal ajal eeskujuks omaealistele.

Projekti “Kids Can” eesmärk on tõestada, et lapsed on võimekad esinema ka endaealistele. Sellisel juhul näeb noor publik neid omaette eeskujuna ning see inspireerib neid muusikat õppima. Kolme aasta jooksul osaleb kolm gruppi noori muusikuid ja meediahuvilisi rahvusvahelises projektis, mille jooksul saavad nad töötubade ja kohtumiste kaudu end arendada. Noored, kes on ajakirjandusest, fotograafiast ja uuest meediast huvitatud, saavad kogemuse kajastada kontserte ning projekti olemust. Ühes grupis osaleb viis andekat muusikut vanuses 9-14, kaks meediahuvilist vanuses 12-17 ning lisaks on igast riigist juhendamas mentored. Esimene mentor Eestist on trummar Ahto Abner, kes on hinnatud pedagoog ning ansamblikaaslane.
Jazzkaare meeskond peab noore publiku kaasamist äärmiselt oluliseks – igal aastal pannakse rõhku perekontsertidele, kaasatakse noori muusikuid linnaruumiprojektis, minnakse kooli esinema ning pakutakse mitmekülgset muusikat ning tegevusi tasuta kontsertide päeval. Uus koostööprojekt avab uue külje ning teised võimalused noorte muusikatalentide arendamiseks ja ka noorte jazzi juurde toomiseks. Lisaks rõõmustab ka noorte ajakirjanike ja meediahuviliste kaasamine projekti. Uue ja noore publiku kaasamine on oluline teema nii jazzis kui muusikas ja kultuuris üleüldiselt.

Ahto Abner projektist: “Kopenhaagenis toimunud kohtumine andis hea ülevaate teistest osapooltest. Mentoritena projekti kaasatud Taani nais-bassist/kitarrist Una Skott ja Portugali trompetist Goncalo Marques on mõlemad lisaks pikale ja aktiivsele muusikukärjäärile ka aktiivsed pedagoogid. Nende ideedest ja motiveeritud planeerimisest võib järeldada et laagrid saavad olema mitte lihtsalt muusikaliselt harivad, vaid põnevad ja mängulised kõikidele osavõtjatele. Põnev on ka noorte ajakirjanike kaasamine. Ootan juba huviga, milliseid uudiseid ning tähelepanekuid hakkavad sotsiaalmeedia kaudu edastama kolmest erinevast riigist pärit 6 pisikest ajakirjanikuhakatist. Paeluv on mõte et Jazzkaare pealaval saavad koos musitseerima lapsed, kes on pärit väga erinevatest kultuuritaustadest. Saab siis näha kui universaalne keel see jazzmuusika on! Väga põnev!”

Esimene “Kids Can” kohtumine on kevadisel Jazzkaarel 2018. aastal.

Projekt on toetatud Euroopa Komisjoni fondist.

Sündmuse koduleht: https://www.jazzkaar.ee

Galerii