Teater Kuraatoriprogrammi lavastus inglise keeles, eestikeelsete tiitritega

PIME RUUM

Korraldaja Vaba Lava ja NUKU

Prantsuse fookusega kaheaastase kuraatoriprogrammi ja käesoleva hooaja lõpetab teatrikompanii Plexus Polaire lavastusega „Pime ruum“ (“Chambre Noire”).

Lavastus „Pime ruum“ on inspireeritud tänapäeva rootsi kirjaniku Sara Stridsbergi romaanist „Unenägude reaalsus“ („Drömfakulteten“). Rahvusvahelist menu saavutanud ehe, kriipiv-valus ning tundlik teos portreteerib Valerie Solanast, popikooni ja radikaalset feministi, naist, kes kirjutas skandaalse „SCUM Manifesto“ ja üritas tappa Andy Warholi. Valerie Solanast, lavastuse peategelast, etendab elusuurune nukk. Lisaks on laval näitleja ja nukujuht Yngvild Aspeli ning löökpillimängija Ane Marthe Sørlien Holen.

Sel hooajal jätkab Vaba Lava koostööd NUKU teatriga ning visuaalteatri tipplavastus „Pime ruum“ on ka NUKU teatri korraldatud rahvusvahelise visuaalteatri festivali NuQ TREFF 2019 programmis.

Plexus Polaire on hästitoimiv loominguline meeskond, kelle poeetiline keel ühendab pildid sõnadega, helid žestidega ja kujutlusvõime materjaliga. Nende „pöördeliseks” ideeks on hiilida oma lugudega inimeste hinge ja puudutada nende kõige peidetumaid tundeid. Selle nimel töötades toimub tundlik kohtumine nukunäitleja ja nuku vahel, kelle ühiseks huviks on uurida ja väljendada laval tundeid, ütlemata seejuures ainsatki sõna. Norra lavastaja Yngvild Aspeli töötab Plexus Polaire’i meeskonnaga alates 2008. aastast. Koos on loodud kolm lavastust: „Signaalid” (2011), „Hämar ooper” (2013) ja „Tuhk” (2014)


Kestus 1 h 10 min
Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

 

 

Galerii

Osalised

Lavastajad Yngvild Aspeli, Paola Rizza
Näitleja ja nukujuht Yngvild Aspeli
Live-muusik Ane Marthe Sørlien Holen
Valguskunstnik Xavier Lescat
Videokunstnik David Lejard-Ruffet