Teater Kuraatoriprogrammi lavastus VENEKEELSETE SUBTIITRITEGA

PRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP.

Korraldaja SA Vaba Lava

Seoses eriolukorra kehtestamisega jäid ära Vaba Lava „Pruugitud aeg. Punainimese lõpp“ etendused, millele on leitud sügiseks asenduskuupäevad.

16.03 etenduse uus kuupäev on 3.11

17.03 etenduse uus kuupäev  on 4.11

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid. Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil , kirja sisus märkida enda tellimusenumber. 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamad ja Viru Keskus. 

Lavastus “Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” põhineb 2015. aastal Nobeli kirjandusauhinna pälvinud autori Svetlana Aleksijevitši samanimelisel romaanil.

“Nüüd tahan ma meenutada … Ma tahan mõista seda, mis sai üle elatud. Viimased nõukogude aastad … Mida ma mäletan? Häbitunne ei jätnud hetkekski maha.. Võib-olla viiekümne või saja aasta pärast kirjutatakse sellest meie elust, mida nimetati “eluks sotsialismi ajal”, objektiivselt. Ilma pisarate ja needusteta …
Väga hästi mäletan, kui jutajamiste ajaks pandi televiisor või raadio valjusti mängima. Terve teadus. Koputamine, pealtkuulamine – see oli igal pool, kogu ühiskonnas ülevalt alla välja… Säärane ühiskond võis püsida ainult hirmul.”

Mis on see, mis paneb kedagi kommunismi kui ideoloogia nimel võitlema? Mida tähendas elada totalitarismi ajastul? Kuidas tuldi toime inimeseks olemisega, säilitati usk ja lootus ajal, mil kommunistlik ideoloogia tungis sügavale igapäevaellu? Milline oli sovetlik elustiil ja inimeste eluolu?

Lavastus pöörab pilgu sovetlikku ajalukku, nõukogude režiimile ja 90-ndatele, mil toimus liidu lagunemine. Nobeli preemiaga pärjatud autori Svetlana Aleksijevitši teosel põhinev lavastus loob pildi päris inimeste kogemuste ja tagasivaadete kaudu nõukogude ja selle ajastu järgsest elust. Me oleme selleks nüüd valmis. Valmis tagasi vaatama, kõnelema. Või kas oleme?

Need on lood, mis tõenäoliselt käivitavad vaataja sees kogu tunnetespektri. Lood, mis oma olemuses on võimelised kutsuma esile muutusi meie enese elutunnetuses.

“Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” kuulub Vaba Lava 2020/2021 hooaja kuraatorprogrammi, mille teemaks on “Murranguaja inimesed”. Fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Kuraatoriks on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. 

Etendused eesti keeles venekeelsete subtiitritega.

Etenduse pikkus 3h (vaheajaga).

Esietendus 8. veebruaril 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses.
Etendused: 12.02, 18.02, 19.02, 16.03, 17.03

 

Galerii

Ajakava

  • T 03.november 2020 Kell:19:00

  • K 04.november 2020 Kell:19:00

Osta Piletilevist

Osalised

  • LAVASTAJA Nikita Kobelev (RU)
  • AUTOR Svetlana Aleksijevitš
  • KUNSTNIK Irina Korina (RU)
  • VIDEOKUNSTNIK Elisabeth Keshisheva (RU)
  • VALGUSKUNSTNIK Priidu Adlas

LAVAL
Kersti Kreismann (Draamateater)
Simeoni Sundja
Laura Peterson (Ugala)
Klaudia Tiitsmaa (Ugala)