Kontsert

SILVIA PEREZ CRUZ (Hispaania) / Jazzkaar 2018

Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Jazzkaar 2018
SILVIA PEREZ CRUZ
(Hispaania)
Laupäev, 28. aprill 2018 kell 19.00 Vaba Lava

Võrratu Hispaania lauljanna Sílvia Pérez Cruz toob Jazzkaare kontserdile hingestatud ning emotsionaalse muusika, mis viib maailmamuusikafännid kaunile rännakule.

Sílvia kasvas muusikast ümbritsetud kodus, tema vanemad armastasid traditsioonilist katalaani rahvamuusikat ning laulmine oli perekonna teiseks suhtluskeeleks. Vanemate eeskujul ammutas ta inspiratsiooni katalaani rikkast folkloorist. Oma muusikalises suunas seob lauljatar fado, katalaani,  jazzi, brasiilia rütmid ja klassikalise muusika elemendid isikupäraseks tervikuks.

Cruz on tunnustatud sooloesineja ja ka mitmete ansamblikoosseisude liige. Naismuusikutest koosnev nelik Las Migas on avaldanud austust jazzpianist Bill Evansi loomingule ja duo Llama sündis koostöös hangimängija Ravid Goldschmitiga. 2013. aastal kirjutas ja avaldas lauljatar oma debüütalbumi “11 de Novembre” ja tema esitatud pala “No te puedo encontrar” nomineeriti Hispaania Goya-auhinnale parima originaalloo kategoorias.

2014. aastal ilmunud teine album sündis koostöös kitarrist Raül Fernadez Miró’ga ja koondas endasse interpretatsioonid Edith Piafi, Robert Schumanni, Hoagy Carmichaeli, Leonard Coheni jt paladest. Albumit on kriitikud nimetanud kaasaegseks klassikaks ja duo hingestatud esitus leidis ka laialdase kontserdipubliku suure poolehoiu. Möödunud aastal ilmus Cruzilt keelpillikvartetiga salvestatud album “Vestida de nit”, millele järgnes edukas kontsertturnee Ladina-Ameerikas. 2016. aastal pälvis lauljanna Pimedate Ööde Filmifestivalil tunnustuse parima muusika eest filmile “At Your Doorstep”.

Koosseis:
Sílvia Pérez Cruz – vokaal, kitarr

https://silviaperezcruz.com/
https://www.facebook.com/silviaperezcruz/
https://soundcloud.com/silvia-perez-cruz

Sündmuse koduleht: https://www.jazzkaar.ee

Galerii