Kontsert

TRONDHEIM VOICES (Norra) / Jazzkaar 2018

TRONDHEIM VOICES (Norra)

vokaal, improvisatsioon, eksperimentaal

Murranguline norra vokaalansambel Trondheim Voicesnihutab inimhäälte väljendusvõimaluste piire. Muusikute eesmärk on laiendada traditsioonilist kontserdiformaati, lammutades piire esinejate ja publiku vahel ning rakendades uuenduslikke tehnilisi võimalusi. Koostöös nüüdisheliloojatega nagu Marilyn Mazur, Jon Balke, Maja S.K. Ratke jt ning helikunstnikega on Trondheim Voices oma muusika, liikumise ja tehnoloogia sümbioosiga jõudnud kunstinovaatorite kõrgliigasse. Ansambli lauljad on õppinud muusikat ja mitmed neist töötavad ka oma koosseisudega. Trondheim Voices’st on tuule tiibadesse saanud mainekad Norra lauljatarid Eldbjorg Raknes, Solveig Slettahjell ja mitmed teised. Esinetud on mainekatel festivalidel Moldejazz, VossaJazz, Trondheim jazz, JazzAhead, Berlin jazz festival jt.

2001. aastal kokku tulnud koosseis sai inspiratsiooni Trondheimi värvikast jazziskeenest. Ansambli seitse lauljannat on spetsialiseerunud unikaalsele hääletämbrite improvisatsioonile. Nende omavaheline mänguline interaktsioon ulatub julgetest tooretest helidest delikaatsete peentoonideni. Trondheim Voices’elt on on ilmunud kaks albumit “Improvoicing” (2010) ja “On Anodyne” (2016). Viimasele neist on salvestatud süit üheksale häälele ja neljale löökpillile, mis baseerub muusika alglätetel – häältel ja trummidel. Muusika eesmärk on kuulajatele mõjuda rahustavalt ja valu leevendavalt.

2018. aastal on ansamblilt Trondheim Voices oodata värsket albumit “Rooms & Rituals”. Iga Trondheim Voices’e kontsert on erakordne ja põnevalt lavastuslik elamus, kus kuulajad on ümbritsetud 360-kraadise heliväljaga ja publik istub ümber lauljate.

Galerii