Teater

“UNIVERSUMI ARMASTUS”

Korraldaja MTÜ Kultuurituur

Euroopa Kultuuripealinna Segakoor

„Universumi armastus“: Urmas Sisaski loomingul põhinev šamanistlik multimeediaetendus

1.–4. oktoobrini lavastub Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuse Suures saalis Urmas Sisaski loomingule pühendatud multimeediaetendus „Universumi armastus“. Etenduste kandev roll on Euroopa Kultuuripealinna Segakooril Veronika Portsmuthi juhatusel. Laval musitseerib ka Urmas Sisask ise.

„Universumi armastus“ on Urmas Sisaski muusikal põhinev multimeediaetendus, kus lavastusliku terviku moodustavad kaasaegne koorimuusika ja erinevate solistide etteasted, video ning kohapeal loodav liivamaal.

Reeda Tootsi käe all sündinud lavastus on üles ehitatud peamiselt helilooja uuemale loomingule, esmaettekandele tuleb spetsiaalselt selleks sündmuseks kirjutatud uudisteos „Ad Creatorem Universi II“. Vaatajate pilgu all sünnib igal etendusel õhkkonnast inspireeritult Eesti esimese liivamaalija Madli Luugi ainukordne jutustus. Lavastusele lisab vürtsi helilooja lemmikute, hiina harjaskoera Klara (helilooja-pianist) ja chihuahua Tibi (pianist) etteaste.

9. septembril oma 55. sünnipäeva tähistavat Urmas Sisaskit teatakse kui astronoomiast inspireeritud heliloojat ja muusikut, kes on oma loomingus matemaatilise täpsusega kombineerinud taevakaarti ja noodikirja. Tema siiras, šamanistlikult sugestiivne ja sügava sisuga muusika kannab lihtsat sõnumit: maailmas on palju rõõmu ja armastust ning meil on põhjust olla selle üle tänulik ja õnnelik.

UNIVERSUMI ARMASTUS
1.–3.oktoobril kl 19, 4. oktoobril kl 16 ja 19 Vaba Lava teatrikeskuses

Etenduse pikkus 1 h 20 min

Lisainfo ja küsimused:
Veronika Portsmuth, tel 52 77 335

veronika.portsmuth@gmail.com

Galerii

Osalised

  • Muusikaline juht Veronika Portsmuth
  • Lavastaja Reeda Toots
  • Videokunstnik Piibe Piirma
  • Stsenograaf Gerli Mägi
  • Liivamaalija Madli Luuk
  • Valguskunstnik Priidu Adlas
  • Helirežissöör Kaspar Karner

Tiiu Sisask, Siiri Sisask, Urmas Sisask, Euroopa Kultuuripealinna Segakoor ja solistid